Բիտրիքս24-ը կառավարչական գործիք է, որը նախատեսված է ցանկացած չափի և ոլորտի ընկերության համար՝ նպատակ ունենալով ավելի մրցունակ դարձնել բիզնես գործընթացների համակարգումը և ավտոմատացումը: Այս համակարգը հնարավորություն է տալիս իրականացնել՝
- Գործընկերների, հաճախորդների, աշխատակիցների և ընկերության բոլոր շահառու կողմերի հետ հարաբերություների կառավարում,
- Մեկ առցանց հարթակում (online office) աշխատակիցների աշխատանքների պլանավորում, վերահսկողություն, արդյունավետության գնահատում,
- Վաճառքի բազայի հավաքագրում և փուլային վերահսկողություն,
- Մարքեթինգի կառավարում (սեգմենտավորում, թիրախավորում, գովազդների և արշավների արդյունավետության գնահատում, մարքեթինգային գործիքների ավտոմատ կիրառում),
- Առաջադրանքների, նախագծերի պլանավորում (Gantt, Scrum, Kanban և այլ գործիքների կիրառությամբ),
- Տվյալների հավաքագրում և ինտեգրում այլ հաղորդակցման ուղիների հետ (հեռախոսակապ, էլ. փոստ, կայք, Google Docs, սոցիալական էջեր),
- Ապրանքատեսականու կառավարում, գների կարգավորում, մնացորդների հաշվառում, զեղչերի կիրառում,
- Պայմանագրերի, ապրանքագրերի, լիազորագրերի և ցանկացած այլ փաստաթղթերի ավտոմատ ստեղծում, ինչպես նաև այդ փաստաթղթերում համատեղ աշխատանքների վարում,

Битрикс24 - инструмент управления, предназначенный для компаний любого размера и отрасли, призванный сделать координацию и автоматизацию бизнес-процессов более конкурентоспособными. Эта система позволяет:
- Управление связями с деловыми партнерами, клиентами, персоналом и другими заинтересованными сторонами,
- Планирование, управление и оценка производительности сотрудников на единой онлайн-платформе (онлайн-офис),
- Сбор данных о продажах и управление этапами,
- Управление маркетингом, которое включает в себя сегментацию, таргетинг, измерение эффективности кампаний и рекламы, а также автоматическое использование маркетинговых инструментов,
- Организация заданий и проектов (с использованием таких инструментов, как диаграммы Gantt, Scrum и Kanban),
- Сбор данных и интеграция с дополнительными каналами связи (такими как социальные сети, Google Docs, электронная почта и веб-сайты),
- Управление ассортиментом продукции, контроль ценообразования, учет остатков и использование скидок,
- Автоматическое создание договоров, счетов-фактур, доверенностей и любых других документов, а также ведение совместной работы над этими документами,