«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ
Ընկերությունը 2008 թվականից հանդիսանում է հայաստանյան երկաթուղիների կառավարիչ և տրամադրում է երկաթուղային բեռնա և ուղևորափոխադրումների ամբողջական ծառայություններ: Երկաթուղիների բաց ծավալուն երկարությունը կազմում է 1328,6 կմ, որից 780 կմ կազմում են գլխավոր ուղիները։
Տարիներ առաջ, երբ ընկերության առջև դրված էր խնդիր՝ անցում կատարել ՀԾ-ից 1С ծրագրին, բազմաթիվ անհաջող փորձեր եղան, չստացված համագործակցություններ, քանի որ բարդ էր նման խոշոր ինֆրաստրուկտուրա և մեծ աշխատակազմ ունեցող ընկերության համար գործարկել 1С հաշվապահական ծրագիրը։
2015 թվականին համագործակցությունը վստահվեց iNFOEXPERT ընկերությանը և արդյունքում ոչ միայն ներդրվեց և գործարկվեց 1C։ Հաշվապահություն ծրագիրը, այլև այն ներդրվեց բոլոր մասնաճյուղերում՝ ապահովելով տվյալ մասնաճյուղի պաշարների ներքին և արտաքին շարժը, հաշվառումը, ինչպես նաև աշխատակիցների համար կազմակերպվեցին ծրագրի ուսուցողական դասընթացներ:
1C։ Հաշվապահություն ծրագրի միջոցով ավտոմատացումն ապահվել է կազմակերպության ողջ հաշվապահական հաշվառման գործընթացը՝ աշխատանքը դարձնելով վերհսկելի և արդյունավետ:

ЗАО "ЮЖНО-КАВКАЗСКАЯ ЖЕЛЕЗНАЯ ДОРОГА"
Компания с 2008 года управляет Армянскими железными дорогами и предоставляет полный комплекс услуг по железнодорожным грузовым и пассажирским перевозкам. Общая протяженность железных дорог 1328,6 км, из них магистральных 780 км.
Много лет назад, когда перед компанией стояла задача перехода с АП на программу 1С, было много неудачных попыток, неудачных коллабораций, потому что компании с такой большой инфраструктурой и большим штатом было сложно запустить 1С бухгалтерию программа.
В 2015 году сотрудничество было поручено компании iNFOEXPERT в результате чего программа 1С։ Бухгалтерия была не только внедрена и запущена, но и внедрена во всех филиалах, обеспечивая внутреннее и внешнее движение складских запасов данного филиала, бухгалтерского учета, а для сотрудников были организованы курсы обучения по программе.
Автоматизация всего учетного процесса организации была обеспечена за счет программы 1С: Бухгалтерия, что сделало работу контролируемой и эффективной.