«Արբրեն» ՍՊԸ-ն հիմնադրվել 1997 թվականին: Ընկերությունը զբաղվում է ալկոհոլային խմիչքների ներմուծմամբ և մանրամեծածախ վաճառքով: Հանդիսանում է «Օհանյան Բրենդի Կոմպանի» ՓԲԸ-ի՝ «Օհանյան», «Արցախ» օղիների, «Պեռնո Ռիկար Հայաստան» ՓԲԸ–ի՝ «Աբսոլյուտ», «Շիվաս», «Արարատ կոնյակ» ապրանքանիշերի, «Վար-Նառ» ՍՊԸ-ի՝ «Կրոմբահեր», «Ժիգուլի», «Տրյոխգորնոյե» և գարեջրերի պաշտոնական դիստրիբյուտորը Հայաստանում: Զբաղվում է նաև «Ստումբրաս», «Ֆինիստ», «Բոլշայա մեդվեդիցա», «Փշենիչնայա իստորիյա» և այլ ապրանքանիշերի ներմուծմամբ:
Ընկերության գործունեության ծավալների անընդհատ ավելացումը պահանջում էր այնպիսի ծրագրային լուծումներ, որոնց միջոցով հնարավոր կլիներ ավտոմատացնել բոլոր բիզնես պրոցեսները և առաջնորդվելով տարբեր գործկերների խորհուրդներով՝ «Արբրեն» ՍՊԸ-ն դիմում է iNFOEXPERT ընկերությանը՝ ակնկալելով խնդիրների արագ լուծումներ:
Արդյունքում, 2013 թվականին, ներդրվել են 1C: Հաշվապահություն և 1C: Առևտրի կառավարում համակարգերը, որոնք թեթևացրել են հաշվառման մեխանիզմները՝ հաշվապահության բազայում ստեղծվել է հաշվետվություն, որը տեղեկատվություն է փոխանցում ապրանքների արժեքային և քանակային մնացորդների վերաբերյալ, միաժամանակ հասնելի է դարձնում նույն տեղեկատվությունը նաև առևտրի բազայում՝ ցույց տալով տարբերությունները: Մեկ այլ ներդրված հաշվետությամբ էլ տեսանելի է դարձել գործընկերների պարտքերի համեմատական պատկերը: Ավելի ուշ ներդրվել է «Агент Плюс»-ը, որն ավտոմատացրել է պատվերների գրանցումների համակարգը:

ООО “Арбрен” основано в 1997 году. Компания занимается импортом и оптовой продажей алкогольной продукции. Является официальным дистрибьютором брендов ЗАО “Оганян”: водки "Оганян" и "Арцах", ЗАО "Перно Рикард Армения", "Абсолют", "Шивас", "Арарат Коньяк" и других брендов. Кроме того является официальным дистрибьютором пива ЗАО “Вар Нар”, "Кромбахер", "Жигули", "Трехорное" и других марок пива на территории Республики Армения. Он также импортирует водку “Стумбрас”, “Финист”, “Большая Медведица”, “Пшеничная история” и другие бренды.
Постоянное увеличение объемов деятельности компании требовало таких программных решений, которые позволили бы автоматизировать все бизнес-процессы, и руководствуясь советами различных агентов, ООО “Арбрен” обращается в компанию iNFOEXPERT, рассчитывая на быстрое решение проблем.
В результате в 2013 году были внедрены системы 1С: Бухгалтерия и 1С Управление торговлей, что упростило механизмы учета, был создан отчет в базе учета, передающий информацию о стоимостных и количественных остатках продукции, при этом делая эту же информацию доступной в торговой базе данных с указанием различий. С очередным представленным отчетом стала видна сравнительная картина долгов партнеров.